Intel poleca LibreOffice'a i wchodzi w skład TDF

Intel rozpoczyna dystrybucję bezpłatnego, open-sourcowego LibreOffice'a. Pakiet biurowy pojawił się w sklepie z oprogramowaniem AppUp Center. Intel dołączył także do grupy The Document Foundation - merytorycznie i finansowo wspierającej rozwój programu.

Intel udostępnił pakiet biurowy LibreOffice dla Windows w AppUp Store - internetowym repozytorium oprogramowania dla komputerów opartych na procesorach Intela, szczególnie zaś dla Ultrabooków.

Alternatywny dla Microsoft Office pakiet jest obecnie dostępny w pięciu językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Dawn Foster, szef działu open source w firmie Intel, powiedział, że korzysta z LibreOffice od pierwszej opublikowanej bety. "Nasi inżynierowie zmodyfikowali kod LibreOffice'a, aby zoptymalizować go dla sprzętu Intela. Dodanie go do AppUp Center było oczywiste" - dodał.

Intel stał się również członkiem The Document Foundation - grupy, której celem jest doradztwo i finansowanie rozwoju LibreOffice. Pakiet biurowy tworzony jest przez społeczność, która pracowała dawniej nad projektem OpenOffice.org. Wśród znanych firm, które wspierają projekt, znajdują się choćby Canonical, Google, Red Hat i Novell.