Intel potwierdza, że w tym roku udostępni własny internetowy serwis telewizyjny

Intel potwierdził, że zamierza zaoferować konsumentom usługę polegającą na dostarczaniu telewizji przez Internet.

Erik Huggers (na zdjęciu), dyrektor generalny Intel Media potwierdził, że jego firma pracuje obecnie nad usługą dostarczania telewizji przez Internet. Zapowiedział przy tym, że chcące z niej skorzystać osoby otrzymają do dyspozycji sprzęt (set-top box) cechujący się "pięknym wzornictwem przemysłowym" i pozwalający na oglądanie programów na żywo oraz dostęp do VOD i zestawu różnych programów.

Co interesujące, urządzenie to będzie współpracowało również kamerką rozpoznającą użytkownika i umożliwiającą tym samym dostosowanie do jego preferencji propozycji programowych. Trudno nie zauważyć, że z rozwiązania tego prawdopodobnie najbardziej zadowoleni jednak będą reklamodawcy. Jeżeli komuś się ono nie podoba (a z pewnością osób, które nie chcą być podglądane jest wiele) Intel uspokaja: kamerkę będzie można wyłączyć.

Niestety Huggers odmówił podania nazwy nowej usługi. Dowiedzieliśmy się jednak także, że będzie ona korzystała z nowego kodeka HEVC (następca H.264/MPEG-4 AVC) i docelowo ma również zagościć na rynku smartfonów. Obecnie jest testowana w domach pracowników Intela.

Kiedy premiera?

Huggers twierdzi, że nowa usługa powinna zostać udostępniona jeszcze w tym roku. Oczywiście najpierw, podobnie jak Google TV, zagości wyłącznie w domach amerykańskich użytkowników. Ciekawe, czy zaliczy podobną porażkę, czy też odniesie sukces? Jak sądzicie?


Zobacz również