Intel pozazdrościł firmom Apple i Microsoft i otwiera własny sklep

Sklepy Apple Store, które można spotkać na całym świecie, okazały się prawdziwym sukcesem. Konkurencyjne firmy zajmujące się nowymi technologiami, takie jak Microsoft i Samsung, idą w ślady firmy Tima Cooka i tworzą własne salony. Kolejną firmą która zdecydowała się na stworzenie własnej sieci sprzedaży jest natomiast dostawca procesorów. Otwarcie pierwszego sklepu Intela ma nastąpić w przeciągu kliku dni.

Pierwsze sklepy Apple projektował sam Steve Jobs. Placówki te stały się olbrzymim sukcesem i generują firmie z Cupertino bardzo duże zyski. Stały się też miejscem, gdzie klienci firmy już po zakupie MacBooka, iPada lub iPhone’a mogą przyjść i zaczerpnąć rady doświadczonych pracowników zwanych “geniuszami”. Tacy producenci jak Microsoft oraz Samsung zdecydowali się na stworzenie podobnych salonów, chociaż nie stały się one takim spektakularnym sukcesem.

Chociaż przed Microsoft Store i Samsung Brand Store na świecie nie widać jeszcze przed nimi kolejek ustawiających się na kilka dni przed premierą nowych produktów, to nie przeszkadza to innym firmom w tworzeniu podobnych miejsc oznaczonych własnym logo. Kolejną firmą z własną siecią sprzedaży będzie Intel. Różni się on od Apple, Microsoftu i Samsunga jednak tym, że nie jest twórcą gotowych produktów przeznaczonych dla konsumentów, a producentem procesorów.

Intel pozazdrościł firmom Apple i Microsoft i otwiera własny sklep

Intel Store

Z tego powodu w pierwszym sklepie Intela, którego otwarcie zapowiedziano na 23 listopada w Nowym Jorku, spodziewać możemy się produktów od różnych producentów, których wspólną banderą będzie nalepka “Intel Inside”. Wygląda jednak na to, że sklepy z Ultrabookami, tabletami i smartfonami napędzanymi przez podzespoły Intela nie wpisze się na stałe w krajobraz Nowego Jorku, a otwarty będzie wyłącznie przez okres świąteczny.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14 Pro, iPhone 13, MacBook Pro 14" M2 Pro [24.03.2023]
  • Najlepsze oferty na procesory. Podpowiadamy, gdzie kupić najtaniej [24-03-2023]

źródło: zdnet.com