Intel pozwala na podkręcanie - pierwszy raz w historii!

Procesory Intela często pozwalały na znaczące podnoszenie ich częstotliwości taktowania (podkręcanie), co znakomicie poprawiało stosunek możliwości do ceny. Jednocześnie płyty Intela do takowego podkręcania nigdy nie dopuszczały - aż do dziś!

Użytkownicy komputerów, którzy mieli do czynienia z płytami Intela, zwykle chwalili je za stabilność i ganili za wysoką cenę oraz zerowe możliwości podkręcania CPU (nie licząc zmian mnożnika na starych płytach Zappa czy Atlantis dla układów Pentium).

Nowa płyta o oznaczeniu D975XBX2 po raz pierwszy w historii korporacji umożliwia łatwą zmianę częstotliwości FSB, a ponadto obsługuje pamięci 800 MHz. Została również wyposażona w aż trzy gniazda PCI Express x16, z których każde może być obsadzone wydajną kartą graficzną lub układem wspomagającym obliczenia interakcji obiektów w grach (warto zajrzeć: "Karta dźwiękowa firmy... ATI?").

Zobacz również:

  • AMD Radeon RX 6600 XT i RX 6600 z datą premiery
  • Intel wypuszcza pierwszy sterownik w wersji beta dla systemu Windows 11

Nie zapomniano również o opcji regulowania napięcia CPU w przedziale od 1,1 do 1,6 wolta (skok co 0,025 V), napięcia szyny w granicach od 1,2 do 1,5 V oraz częstotliwości taktowania od 200 (800 MHz QPB) do 433 MHz (1732 MHz QPB).