Intel prezentuje komputer Edison wielkości karty SD

Intel Edison to miniaturowy komputer wielkości karty pamięci SD. Urządzenie oferuje dwurdzeniowy procesor oraz wydajność "komputera PC klasy Pentium".

Intel przedstawił miniaturowy komputer Edison, który wygląda jak karta pamięci SD i, jak podkreśla Brian Krzanich, zapewnia wydajność komputera PC klasy Pentium. Zbudowany on został w oparciu o dwurdzeniowy układ Quark SoC (wykonany w technologii 22 nm) i oferuje do dyspozycji użytkownika m.in. moduły WiFi i Bluetooth. Nad pracą całości czuwa system Linux.

Intel prezentuje komputer Edison wielkości karty SD

Komputer Intel Edison

Edison ma pozwolić na stworzenie nowej grupy urządzeń. Intel zaprezentował nawet kilka korzystających z niego produktów należących do linii "Nursery 2.0". Jednym z nich była żaba, która monitorowała niektóre parametry życiowe dziecka (np. temperaturę) i przesyłała raporty za pośrednictwem technologii bezprzewodowej do filiżanki kawy wyświetlającej je za pośrednictwem diod LED.

Zobacz również:

Ponadto Intel zapowiedział powstanie sklepu z aplikacjami ogłaszając jednocześnie konkurs pod hasłem "Make it Wearable". Dla przystępujących do niego deweloperów przygotowano pulę nagród w wysokości 1,3 miliona dolarów (główna nagroda to 500 tys. dolarów).