Intel prezentuje odblokowane procesory dla laptopów

Wczoraj, podczas trwającego wydarzenia Intel Vision 2022, Intel ogłosił premierę siedmiu nowych procesorów mobilnych z rodziny Intel Core 12. Generacji.

Do rodziny produktów dołączają jednostki Alder Lake-HX, które dodają możliwości układów przeznaczonych do komputerów stacjonarnych do konstrukcji mobilnych. Wszystko, aby zapewnić jeszcze wyższy poziom wydajności w zastosowaniach profesjonalnych, takich jak CAD, animacja i tworzenie efektów wizualnych. Nowa seria charakteryzuje się odblokowanym mnożnikiem i jest dostępna w modelach Core i5, Core i7 oraz Core i9.

Profesjonaliści i twórcy potrzebują większej mocy obliczeniowej i większej przepustowości platformy, aby szybciej tworzyć nowe treści. Procesory Intel Core HX 12. generacji umożliwiają korzystanie z najlepszych platform mobilnych stacji roboczych i mają zapewnić o 65% wyższą wydajność w wielowątkowych obliczeniach. Wszystko dzięki większej ilości rdzeni, pamięci czy złącz umożliwiających podłączenie kolejnych urządzeń. Wszystko po to, byśmy mogli tworzyć, programować, renderować i pracować z maksymalną wydajnością w biurze, w domu lub w podróży.

Zobacz również:

  • Najlepsze ultrabooki i laptopy do biznesu 2022 [RANKING]
  • Najlepsze procesory do gier 2022 [RANKING]
  • Recenzja: B660 z DDR5 - czy takie połączenie ma sens? Test MSI MAG B660M Mortar WiFi

Oprócz tego procesory Intel Core HX 12. generacji mają zapewnić niespotykaną wydajność mobilnej platformie do gier, która zapewni entuzjastom cyfrowej rozrywki większą liczbę klatek na sekundę w najnowszych tytułach.

Intel prezentuje odblokowane procesory dla laptopów

Jednostki Intel Core HX 12. generacji mogą posiadać do 16 rdzeni (8 rdzeni Performance i 8 rdzeni Efficient) i obsługiwać do 24 wątków. TDP układów zostało określone na 55 W. Nowe mobilne procesory zapewniają również dostęp do 16 linii PCIe Gen 5.0 za pośrednictwem procesora i 4 PCIe Gen 4.0 z dedykowanego koncentratora kontrolera (PCH).

Intel prezentuje odblokowane procesory dla laptopów

Procesory Intel Core HX 12 generacji obsługują do 128 GB pamięci DDR5/LPDDR5 (do 4800 MHz/5200 MHz) bądź DDR4 (do 3200 MHz/LPDDR4 4267 MHz) z funkcją korekcji błędów (ECC). odatkowo są to pierwsze od dawna, całkowicie odblokowane układy Intela przeznaczone do laptopów.. Dzięki temu będziemy mogli nie tylko podkręcić pamięć, ale i rdzenie Efficient.

Intel prezentuje odblokowane procesory dla laptopów

Intel potwierdził , że jeszcze w tym rok na rynek zostanie wprowadzonych ponad 10 modeli opartych na procesorach Intel Core HX 12. generacji.

Intel prezentuje odblokowane procesory dla laptopów