Intel prezentuje tablet z Androidem i nadchodzącym procesorem Medfield

Intel zaprezentował na forum dla deweloperów IDF referencyjny tablet korzystający z nadchodzących procesorów Medfield oraz systemu Android.

Prototypowe urządzenie przygotowane zostało we współpracy z firmą Google. Pracuje pod kontrolą systemu Android 3.0 oraz jednego z nadchodzących energooszczędnych procesorów Atom o kodowej nazwie Medfield. Ponadto wyposażone zostało w 10,1-calowy wyświetlacz i obudowę o grubości wynoszącej 7,6 milimetra.

Wiceprezes Intela, Steve Smith, tłumaczy, że zaprezentowany przez niego tablet to referencyjna konstrukcja przygotowana dla producentów, którzy chcieliby produkować tego typu urządzenia. Prezentując go Intel chciał udowodnić, że skutecznie zoptymalizował nowe Atomy, tak aby cechowały się jak największą energooszczędnością przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej wydajności.

Zobacz również:

  • DDR5 vs DDR4 na Intel Alder Lake – Sprawdzamy, która pamięć RAM jest szybsza. [Aktualizacja 03.12.2013]

Intel stara się konstruować coraz mniejsze, szybsze i bardziej energooszczędne chipy, aby móc skutecznie rywalizować z firmami produkującymi procesory w oparciu o architekturę ARM, która obecnie dominuje na rynku smartfonów i tabletów. W 2013 roku Atomy czeka więc największy skok technologiczny, kiedy to przejdą na 22-nanometrową architekturę Silvermont i będą korzystały z zaprezentowanych niedawno przez Intela tranzystorów 3-D Tri-Gate. Rok później powinniśmy natomiast mieć możliwość skorzystania z 14-nanometrowych Atomów zbudowanych w oparciu o architekturę Airmont.

Niestety Intel nie sprecyzował kiedy tablety Medfield pojawią się na rynku.