Intel proponuje specjalną gwarancję dla...overclockerów!

Intel przygotował zaskakującą propozycję dla osób zajmujących się podkręcaniem procesorów. Mowa tutaj o możliwości wykupienia dodatkowej gwarancji.

Jeżeli planujesz zabawić się w overclockera, lecz obawiasz się, że uszkodzisz swój nowiutki, kosztujący masę pieniędzy procesor, Intel przygotował dla ciebie interesujące rozwiązanie.

"Performance Tuning Protection Plan" to rodzaj dodatkowej gwarancji uzupełniającej standardową, którą możesz wykupić i spokojnie "grzebać" w swoim CPU. Jeżeli coś nie pójdzie po twojej myśli i ulegnie on zniszczeniu, Intel bez słowa wymieni go na nową jednostkę.

Niestety nowa propozycja, za którą należy zapłacić od 20 USD do 35 USD, skierowana jest do właścicieli jedynie kilku wybranych układów. Są to następujące modele:

Intel Core i5-2500K - koszt dodatkowej gwarancji: 20 dolarów

Intel Core i7-2600K - koszt dodatkowej gwarancji: 25 dolarów

Intel Core i7-2700K - koszt dodatkowej gwarancji: 25 dolarów

Intel Core i7-3930K - koszt dodatkowej gwarancji: 35 dolarów

Intel Core i7-3960X - koszt dodatkowej gwarancji: 35 dolarów

Kilka wybranych uzupełniających informacji:

- nie można zakupić kilku dodatkowych gwarancji dla jednego procesora

- procesor, który zastąpi zniszczony nie może zostać objęty dodatkowa gwarancją

- dodatkowa gwarancja wędruje z procesorem podczas jego sprzedaży

- Intel wprowadził "Performance Tuning Protection Plan" na próbne sześć miesięcy (po tym okresie może zaniechać jego kontynuowania).

Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.

__________

Obecnie procesory chyba nie "padają" już tak często przy podkręcaniu jak kiedyś. Pomimo tego propozycja Intela i tak wydaje się bardzo interesująca. Dzięki niej bowiem można być znacznie śmielszym przy zabawie w overclockera ryzykując jedynie ewentualnie utratę pewnej stosunkowo niewielkiej sumy.

Warto przypomnieć, że za procesor Intel Core i7-3960X trzeba obecnie zapłacić grubo ponad 4000 złotych.

Co sądzicie o pomyśle Intela? To próba wyciągnięcia dodatkowej kasy, czy faktycznie interesujące i przydatne rozwiązanie?