Intel przewiduje, że w tym roku sprzeda się 20-30 mln ultrabooków

Serwis DIgiTimes.com dotarł do informacji, z których wynika, że według Intela powinno się w tym roku sprzedać 20-30 milionów ultrabooków.

Intel zakłada, że sprzedaż ultrabooków powinna w obecnym roku wynieść 20-30 miliomów sztuk, natomiast w przyszłym roku może się podwoić, lub nawet potroić.

Druga generacja tych ultraprzenośnych komputerów zacznie się pojawiać na półkach sklepowych od maja, kiedy to Intel udostępni już nowe 22-nanometrowe procesory Ivy Bridge, natomiast modele z dotykowymi ekranami będą musiały poczekać na premierę systemu Microsoft Windows 8.

Obecnie Intel nawiązał współpracę z czołowymi producentami, która skutkować ma wzmocnieniem plastikowych obudów ultrabooków (mają one być tak wytrzymałe jak obudowy metalowe) oraz skonstruowaniem przeznaczonych dla nich ultracienkich napędów optycznych.

HP i Acer

Z wcześniejszych doniesień wynika, że producenci faktycznie postanowili bardziej przychylnym okiem spojrzeć na rynek ultrabooków. Np. firma Hewlett-Packard (HP) zamierza w tym roku wprowadzić na rynek od 5 do 7 nowych modeli.

Jeżeli chodzi o przewidywaną sprzedaż w 2012 roku, w przypadku HP ma ona wynieść od 3,7 do 5,5 miliona sztuk, natomiast w przypadku Acera 4,5-6 milionów sztuk.

Warto też dodać, że Acer zamierza w drugim kwartale wprowadzić do sprzedaży cztery ultrabooki, a konkretnie następną generację modeli S3, S5, Timeline Ultra 14 i Timeline Ultra 15.