Intel przygotuje sterowniki WDDM dla Windows 7

Firma Intel poinformowała o rozpoczęciu prac nad przygotowaniem sterowników dla kart graficznych dla Windows 7, zgodnych z obowiązującym modelem WDDM.

Model WDDM dla sterowników grafiki obowiązuje w systemach Microsoftu od czasu wprowadzenia Visty. Dwa lata temu, raczkujący dopiero następca Windows XP napotkał spore problemy wydajnościowe, dotyczyło to zwłaszcza kart grafiki. Producenci akceleratorów nie zdążyli na czas opracować odpowiednich driverów, dlatego Microsoft apeluje, aby rozpoczęli prace nad stosownymi sterownikami już teraz, w celu uniknięcia błędów przeszłości. Nowy model jest bardzo podobny do znanego z Visty, stąd też nie powinno być takich problemów, jak w momencie przejścia z XP na Vistę. WDDM w Windows 7 oznaczony został numerem 1.1.

Intel opracowuje drivery zgodne z WDDM 1.1, które umożliwią pełne wykorzystanie potencjału Windows 7. Sterowniki mają być zgodne z wcześniejszymi wersjami testowymi systemu oraz z betą 1, która zostanie udostępniona już za miesiąc.

Drivery Intela w przyszłości mają wspierać także chipy Larrabee, obecnie oferować będą obsługę układów Intel Graphics Media Accelerator.

Przypomnijmy, że pierwsze sterowniki dla kart grafiki ATI Radeon dla Windows 7 udostępnił w zeszłym miesiącu koncern Advanced Micro Devices.