Intel przyspiesza P4

2 lipca ma się pojawić na rynku najszybszy model procesora Pentium 4. Będzie on taktowany zegarem o częstotliwości 1,8 GHz.

Już za dwa tygodnie pojawi się na rynku nowy model procesora Pentium 4. Będzie on najszybszym dostępnym układem Intela. Częstotliwość jego taktowania ma wynosić 1,8 GHz. Poza tym Intel planuje wprowadzenie do sprzedaży procesora pracującego z szybkością 1,6 GHz. Ma on być modelem pośrednim pomiędzy obecnym liderem pod względem szybkości - P4 1,7 GHz a układem 1,5-gigahercowym.

Pentium 4 1,8 GHz nie pozostanie najszybszym procesorem Intela na długo. Jeszcze w tym kwartale na rynek ma bowiem trafić układ taktowany zegarem o częstotliwości 2 GHz.

Na razie nie wiadomo, w jakich obudowach będą dystrybuowane nowe procesory. Używane obecnie płyty główne wykorzystujące chipset i850 wyposażone są w gniazda Socket 423. i850 współpracuje jednak wyłącznie z pamięcią Rambus. Mające pojawić się niedługo na rynku płyty z chipsetem i845 (współpracujące z układami pamięci PC133) będą wyposażone w gniazda Socket 478.


Zobacz również