Intel rezygnuje z modemów 5G

Intel zadeklarował oficjalnie, że nie będzie działać na rynku smartfonowych modemów 5G, ale nie opuści tego sektora telekomunikacji. Skupi się na dostarczaniu rozwiązań do infrastruktury.

Szef firmy Intel, Bob Swan, oświadczył, że Intel bardzo cieszą możliwości dawane przez 5G i rozwój chmury w tej sieci, ale nie widzi możliwości osiągnięcia tam zysków". Dalej dodał, że 5G będzie wciąż strategicznym priorytetem dla firmy, która cały czas zajmuje się projektowaniem i rozwojem produktów bezprzewodowych oraz związanych z nimi własności intelektualnych. Są one dedykowane szerokiemu zakresowi platform i urządzeń dedykowanych obsłudze 5G. Decyzja o wycofaniu się z rynku modemów została podjęta pod analizie potrzeb konsumentów. Na bazie jej wniosków podjęto decyzję o utrzymaniu linii modemów obsługujących 4G, ale z pewnością nie powstaną żadne z obsługą 5G.

Intel rezygnuje z modemów 5G

Podczas tegorocznego Mobile World Congress, przedstawiciel Intela, Jonathan Woods, informował, że firma szuka możliwości wprowadzenia swoich produktów do infrastruktury 5G. Wówczas rozważano cały czas wejście do biznesu modemów 5G, jednak kilka miesięcy wystarczyło, aby wycofano się całkowicie z tego projektu i ograniczono się do samej infrastruktury sieciowej 5G, internetu rzeczy oraz urządzeń przetwarzających dane. A może po prostu Intel nie wierzy w szybkie upowszechnienie się sieci 5G i po prostu chce poczekać i zobaczyć, jak się rozwinie?

Zobacz również:

Kolejnych informacji od Intela spodziewamy się 25 kwietnia, kiedy to opublikowany zostanie raport finansowy za ubiegły rok i ogłoszone plany na kolejny.