Intel rozwiązuje problem braku procesorów Atom

Wszystko wskazuje na to, że ograniczona ilość procesorów Intel Atom jakie dostarczane są przez producenta to już przeszłość. Intel zapewnia, że sytuacja z brakiem sprzętu już nigdy więcej nie będzie miała miejsca.

Procesory Intel Atom instalowane są w komputerach tanich lub takich gdzie liczy się przede wszystkim oszczędność energii. Ich popularność przerosła najśmielsze oczekiwania ich producenta, który miał ostatnio problemy z dostarczeniem stosownej ilości sprzętu do swoich klientów.

Wszystko wskazuje jednak na to, że taka sytuacja już nigdy więcej się nie powtórzy. Firma Acer, jeden z największych producentów komputerów netbook na świecie, potwierdziła że nie ma już żadnych problemów w pozyskaniu nowych procesorów Intela. Jednocześnie spółka poinformowała, że w roku 2008 łączna ilość wyprodukowanych netbooków Aspire One wyniesie około 6 milionów.

Zobacz również:

  • Intel prezentuje nowe procesory Elkhart Lake Atom i zintegrowane układy Tiger Lake
  • Chiny zaprezentowały Loongson 3A5000 - procesor tak szybki, jak Ryzen

Podobnego zdania są również analitycy rynku. Craig Berger z FBR Capital Markets sądzi, że Intel poradził już sobie z dużym zapotrzebowaniem na procesory Atom. Jego zdaniem, amerykański producent sprzętu rozwiązał już wszystkie swoje problemy i sytuacja braku sprzętu już się nie powtórzy.

Przedstawiciel firmy Intel, Nick Jacobs, stwierdził że jego firma zawsze stara się spełniać wszystkie oczekiwania swoich klientów.

"Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tak dużą popularnością procesorów Intel Atom. Obecnie, aby spełnić wymagania klientów, produkowane są one w czterech fabrykach."

"Atomowe" procesory Intela

Intel: Atom 1,83 GHz już wkrótce