Intel szykuje tani edukacyjny tablet StudyBook

Intel zamierza wprowadzić na rynek tani tablet, którego obecna kodowa nazwa brzmi StudyBook. Urządzenie przeznaczone będzie na rynki rozwijające się.


Intel od kilku lat rozwija projekt Classmate PC, w ramach którego dostarcza na rynki rozwijające się tanie edukacyjne notebooki. Ostatnia propozycja firmy została zaprezentowana na początku tego roku. Stanowiły ją dwa notebooki wyprodukowane przez firmę Lenovo i noszące oznaczenia Classmate+ Clamshell i Classmate+ Convertibll. Oba wyposażono w 10,1-calowe wyświetlacze (w przypadku drugiego modelu można go obrócić o 180 stopni i złożyć), procesory Atom N2600 oraz dyski twarde SATA o pojemności sięgającej 320 GB (lub dysk SSD o maksymalnej pojemności 32 GB).

Nadchodzi tani tablet

Jak wynika z najnowszych doniesień serwisu DigiTimes.com, Intel postanowił wzbogacić swoją ofertę tanich przenośnych komputerów tabletem o kodowym oznaczeniu StudyBook. Urządzenie zaoferuje 10-calowy ekran i zostanie zbudowane w oparciu o platformę Intel Medfield. Wyposażone też zostanie w dwa systemy operacyjne:Google Android i Microsoft Windows.

Zobacz również:

  • Tesla sięga po procesory AMD Ryzen! Trafią do Tesli Model Y

Kiedy i za ile?

Produkcją tabletu, który powinien pojawić się na rynku w drugiej połowie tego roku, mają się zająć firmy Malata i Elitegroup Computer Systems (ECS). Jego cena nie powinna natomiast przekroczyć 300 dolarów.