Intel: taniej i szybciej

Zgodnie z oczekiwaniami, Intel obniżył dziś ceny procesorów z serii Pentium 4, P4-M, PIII-M oraz Xeon. Firma zaprezentowała również najszybszy układ z rodziny Celeron – taktowany zegarem 1,8 GHz.

Zgodnie z oczekiwaniami, Intel obniżył dziś ceny procesorów z serii Pentium 4, P4-M, PIII-M oraz Xeon. Firma zaprezentowała również najszybszy układ z rodziny Celeron (choć na razie jedynie w Japonii) – taktowany zegarem 1,8 GHz.

Nowy procesor trafił na rynek w niecałe dwa tygodnie po premierze poprzedniego Celerona – 1,7 GHz. Procesor produkowany jest w procesie technologicznym 0,18 mikrona i pracuje z szyną systemową 400 MHz. Posiada 128 KB pamięci podręcznej drugiego poziomu.

Wprowadzone przez Intela obniżki przekroczyły w niektórych przypadkach 50% - tak bardzo staniały procesory Pentium 4 przeznaczone dla komputerów przenośnych (układ taktowany zegarem 1,7 GHz staniał np. z 508 do 241 USD). Dużo niższe, bo tylko 6-procentowe były obniżki w przypadku układów PIII-M. Od 10 do 27% obniżono również ceny procesorów serwerowych Xeon.


Zobacz również