Intel: taniej i więcej

Intel prawdopodobnie zaprezentuje dziś nowe mobilne procesory Pentium 4 – w tym układ pracujący z szybkością 1,8 GHz. Premierze nowych procesorów towarzyszy obniżenie cen dostępnych już układów.

Intel prawdopodobnie zaprezentuje dziś nowe mobilne procesory Pentium 4 – w tym układ pracujący z szybkością 1,8 GHz. Premierze nowych procesorów towarzyszy obniżenie cen dostępnych już układów (niektórych nawet o 27%).

W tej chwili najszybsze dostępne na rynku procesory z serii Intel Pentium 4-M taktowane są zegarami 1,6 oraz 1,7 GHz. Pentium 4-M 1,8 GHz będzie więc najszybszym dostępnym na rynku procesorem przeznaczonym dla komputerów przenośnych. Jako, że rzeczniczka firmy na razie nie skomentowała tych doniesień, nieznana jest cena nowego procesora.

Intel już w niedzielę poinformował o obniżeniu cen procesorów Pentium III-M – układ pracujący z prędkością 1,2 GHz staniał o 21% (do 401 USD), zaś 1,13 GHz – o 18% staniały procesory Pentium III-M 1,06 i 1 GHz (kosztują teraz, odpowiednio, 241 i 198 USD).


Zobacz również