Intel uaktualnia drivery dla Windows 7

Gigant rynku procesorów, Intel udostępnił nowe sterowniki kart graficznych dla systemu Windows 7. Uaktualnione drivery - oznaczone numerem 8.15.10.1620 - pobrać już można za pomocą mechanizmu Windows Update.

Intel opracował pierwszą wersję sterowników dla kart grafiki już w grudniu. Zostały one dołączone do systemu Windows 7 beta 1. W witrynie pobierania Intela na próżno ich szukać. Podobnie zresztą uczyniła NVidia, która udostępnia drivery jedynie poprzez mechanizm Windows Update. Jedyną firmą, która "wybiła" się z całej trójki jest Advanced Micro Devices, która umieściła odpowiednie paczki instalacyjne na stronie. Kto wie, być może z czasem sterowniki do urządzeń dostępne będą jedynie w Windows Update (lub Microsoft Update), a linki do pobrania znikną z witryn producentów.

Poprzednia wersja driverów Intela (Prerelease WDDM 1.1 Driver) była mocno niedopracowana. Wielu testerów zgłaszało (w witrynie Microsoft Connect) mnóstwo błędów związanych z wyświetlaniem obrazu generowanego przez akceleratory Intela. Gigant rynku procesorów zareagował i opracował nowe sterowniki, dostępne już w usłudze Windows Update (rozmiar pliku 2,5 MB). Niestety nadal jest to sam sterownik, brak modułu konfiguracyjnego znanego z oprogramowania udostępnionego dla Windows XP czy Visty. Warto dodać, że udostępniona aktualizacja rzeczywiście rozwiązuje problemy z wyświetlaniem (elementy nie pływają po pulpicie, system nie zgłasza zatrzymania pracy sterownika, etc.).

Warto przeczytać: artykuł "Windows 7 - wgląd pod maskę"