Intel "uśmierca" markę Pentium i Celeron

Intel oficjalnie ogłosił , że zamierza "zabić" swoje kultowe marki Pentium i Celeron dla linii procesorów 2023

fot. PCWorld

Jednak nie musicie się martwić, w ich miejsce powstanie nowy branding „Intel Processor”, który wejdzie już w życie 2023 roku wraz z nadchodzącymi procesorami mobilnymi, rodziny Raptor Lake 13. generacji i Meteor Lake 14. generacji . Intel wydaje się również bardziej skoncentrowany na swoich flagowych markach, do których należą serie Core, Evo i vPRO. Ponadto aktualizacja upraszcza ofertę marek w różnych segmentach komputerów, aby umożliwić i wzmocnić komunikację z klientami firmy Intel na temat wartości każdego produktu, ułatwiając jednocześnie proces zakupu dla klientów.

Intel "uśmierca" markę Pentium i Celeron

fot. Intel

Intel Processor będzie służyć jako nazwa marki dla wielu rodzin procesorów, pomagając uprościć proces związany z zakupem produktów dla konsumentów. Intel będzie nadal dostarczał te same produkty i korzyści w ramach poszczególnych segmentów. Marka ta pozostawia bez zmian obecną ofertę produktową firmy Intel oraz jej ścieżkę rozwoju.

Zobacz również:

  • Intel opublikował niespodziewaną aktualizację swoich procesorów. O co chodzi?

Ostatnio sprawdziliśmy wydajność Celerona opartego o architekturę 12. generacji. Jeśli jesteście zainteresowani jak wypada połączenie Celerona G6900 z RTX 3090 Ti to zapraszamy do lektory.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: