Intel usuwa błąd w 2,5-calowych dyskach SSD

Pod koniec lipca Intel poinformował o czasowym wstrzymaniu dostaw 2,5-calowych dysków SSD, w których wykryto poważny błąd zagrażający przechowywanym w ich pamięci danym. Po kilku dniach amerykańska firma udostępniła nowy firmware likwidujący ten problem.

Ranking PC Worlda - dyski SSD.

Intel i Micron opracowały wspólnie w zeszłym roku układ scalony zawierający pamięć NAND/flash, produkowany w oparciu o technologię 34 nm (więcej na ten temat można przeczytać w artykule pt. "Układ NAND/flash 34 nm o pojemności 32 Gb). Firma pod koniec lipca poinformowała, że niekiedy zdarzało się iż napędy SSD oznaczone symbolami X25-M i X18-M, zawierające takie pamięci, przestawały w pewnych sytuacjach świadczyć usługi, wtedy gdy użytkownik zdecydował się chronić do nich dostęp przez wprowadzenie do dyskowego systemu BIOS hasła.

Amerykańska firma, zgodnie z obietnicami, rozwiązała już ten problem. Właściciele feralnych dysków mogą bowiem pobrać nowe oprogramowanie firmware, które dostępne jest pod tym adresem. Prawdopodobnie wkrótce zostaną również wznowione dostawy pozbawionych wspomnianego błędu napędów.