Intel usuwa błąd w 2,5-calowych dyskach SSD

Pod koniec lipca Intel poinformował o czasowym wstrzymaniu dostaw 2,5-calowych dysków SSD, w których wykryto poważny błąd zagrażający przechowywanym w ich pamięci danym. Po kilku dniach amerykańska firma udostępniła nowy firmware likwidujący ten problem.

Ranking PC Worlda - dyski SSD.

Intel i Micron opracowały wspólnie w zeszłym roku układ scalony zawierający pamięć NAND/flash, produkowany w oparciu o technologię 34 nm (więcej na ten temat można przeczytać w artykule pt. "Układ NAND/flash 34 nm o pojemności 32 Gb). Firma pod koniec lipca poinformowała, że niekiedy zdarzało się iż napędy SSD oznaczone symbolami X25-M i X18-M, zawierające takie pamięci, przestawały w pewnych sytuacjach świadczyć usługi, wtedy gdy użytkownik zdecydował się chronić do nich dostęp przez wprowadzenie do dyskowego systemu BIOS hasła.

Amerykańska firma, zgodnie z obietnicami, rozwiązała już ten problem. Właściciele feralnych dysków mogą bowiem pobrać nowe oprogramowanie firmware, które dostępne jest pod tym adresem. Prawdopodobnie wkrótce zostaną również wznowione dostawy pozbawionych wspomnianego błędu napędów.


Zobacz również