Intel: w grach bijemy 100% laptopów Mac

Podczas targów Computex 2021 Intel uderzył w Apple i przekonuje, że w grach urządzenia z "Mac" w nazwie nie dorastają mu do pięt.

Relacje Intela i Apple popsuły się mocno w momencie, gdy firma z Cupertino zapowiedziała swój własny procesor - M1. Podczas trwających właśnie targów Computex 2021 Intel uderza, ogłaszając, że jeśli chodzi o gry, każde urządzenie z procesorem Core jest lepsze od wszystkich urządzeń Apple. Jest to zapewne odpowiedź na niedawną deklarację Apple, które reklamuje M1 jako "najszybszy procesor na świecie", a na stronie dodaje, że ...jeśli chodzi o niskoenergetyczne silikony. Coś jednak jest na rzeczy, ponieważ Intel ruszył z kampanią mającą zniechęcić do MacBooków.

Kolejnym jej krokiem jest opublikowanie listy najpopularniejszych gier na świecie, z których ponad połowy nie wspiera macOS - na liście znajdziemy m.in. Cyberpunk 2077, Apex Legends, GTA V, PUBG, Valorant.

Intel: w grach bijemy 100% laptopów Mac

Kolejny dowód na to, że Mac to kiepskie urządzenie dla graczy, jest porównanie MacBooka Pro z procesorem Core i9 9980HK oraz grafiką AMD Radeon Pro 5600M a zestawem Intela, w którym mamy procesor Core i5 11400H oraz kartę graficzną GeForce RTX 3060. Maszyna z Windows wygrywa wszystkie benchmarki.

Intel: w grach bijemy 100% laptopów Mac

Mało? Do tego otrzymaliśmy zestawienie, które pokazuje ilu twórców treści - czyli klientów docelowych MacBooków - korzysta ze swoich komputerów do zabawy. W domyśle: ta liczba nie będzie mogła bawić się z MacBookami.

Intel: w grach bijemy 100% laptopów Mac

Jaka będzie odpowiedź Apple?

Źródło: TechSpot