Intel wkracza na rynek tabletów i smartfonów

Intel nadrabia zaległości. Procesory firmy wreszcie zaczną napędzać tablety i smartfony. Już niedługo Intel Atom i nowy Intel Midfield pojawią się w wielu nowych, małych urządzeniach przenośnych.

Procesory Intela mają trafić do wielu małych urządzeń przenośnych już w przyszłym roku. Podczas konferencji Barclays Capital 2010 Global Technology Conference szef firmy - Paul Otellini - zapowiedział, że CPU z serii Atom pojawią się w co najmniej 35 tabletach stworzonych przez 15 znanych producentów elektroniki.

Wśród nich Otellini wymienił m.in. firmy Toshiba, ASUS, Acer, Lenovo, Cisco i Fujitsu. Wśród tabletów znajdą się urządzenia pracujące pod kontrolą systemów Windows, Android oraz Meego.

Zobacz również:

  • Intel zapowiada laptopy Wi-Fi 7 już za dwa lata
  • Intel z 16 nowymi lukami w zabezpieczeniach! Łatka dopiero w planach

Intel zamierza także wkroczyć na rynek smartfonów. Obecnie producenci tych urządzeń woleli wykorzystywać procesory oparte o dużo mniej zasobożerną architekturę ARM. Sytuacja ma się zmienić wraz z nadejściem CPU nazwanego Midfield. Jest to procesor Intel Atom drugiej generacji zoptymalizowany specjalnie pod smartfony. Według zapowiedzi szefa Intela pierwsze urządzenia z tym CPU mają się pojawić w drugiej połowie przyszłego roku.