Intel wprowadza nowe dyski SSD

Rynek dysków SSD przeżywa w ostatnich miesiącach prawdziwy rozkwit. Firma Intel postanowiła podjąć pewne kroki by nie zostać w tyle za konkurencją. Stąd nowe propozycje amerykańskiego producenta.

W tym miesiącu na rynku mają się ukazać dwa nowe modele dysków SSD od Intela. Nazywają się one X18-M oraz X25-M. Obydwa egzemplarze dostępne będą w wersjach 80GB oraz 160GB. Dyski korzystają z technologii MLC i dostępne mają być w formatach, odpowiednio, 1,8 oraz 2,5 cala.

Jednak największym plusem nowych modeli ma być szybkość działania. Nowa linia SSD od Intela wypadła najlepiej w testach przeprowadzonych przez naszych amerykańskich kolegów z PC World.

Intel 80GB X-25M porównano z MK2035GS od Toshiby oraz NSSD-S25 128GB od Ridata. Wyniki pokazały, że w przypadku przegrywania 3.06 GB danych dysk Intela okazał się wielokrotnie szybszy. Przegranie takiej ilości danych zajęło mu jedynie 63 sekundy. Dysk Ridata potrzebował na to 177 sekund a produkt Toshiby aż 256.

Podobne wyniki uzyskano w innych testach. Przeskanowanie folderu o wielkości 3,2GB zajęło 323 sekundy na dysku Intela. Produkty Ridata oraz Toshiby potrzebowały na to, odpowiednio, 329 oraz 564 sekund. Intel wygrał również w teście szybkości pakowania plików programem WinZip.

Czy zatem zapowiada się prawdziwa rewolucja na rynków dysków SSD? Przekonamy się już niebawem.


Zobacz również