Intel wskaże drogę

Intel podał bliższe informacje na temat wsparcia dla usług określających lokalizację, które mają zostać zaimplementowane w nowych procesorach z linii Pentium M. Produkty wyposażone w nową funkcjonalność prawdopodobnie pojawią się na rynku w 2006 r.

Nowa funkcja procesora pozwoli na oferowanie usług czy informacji z uwzględnieniem miejsca, w którym znajduje się mobilne urządzenie.

Po raz pierwszy informacje na temat planów Intela dotyczących wsparcia dla zlokalizowanych usług pojawiły się w czerwcu tego roku, na targach Computex w Taipei. Wówczas poinformowano, że Intel bada możliwości wprowadzenia takiej funkcjonalności oraz, że zostanie ona wprowadzona we "właściwym czasie".

Aby nowe możliwości procesorów zostały wykorzystane, niezbędne będzie stworzenie odpowiedniego oprogramowania. Nowy system Microsoftu, znany pod nazwą Longhorn (który trafi do sklepów najprawdopodobniej w 2006 roku), ma umożliwiać korzystanie z tego rodzaju funkcjonalności.

Do usług, które miałyby się opierać na nowej technologii, miałyby się zaliczać możliwości określenia domyślnych drukarek oraz wyboru sieci bezprzewodowych w zależności od obecnej lokalizacji.


Zobacz również