Intel wyjaśni sprawę "podróbek" procesorów Core i7-920

Kilka dni temu klienci sklepu Newegg.com zamiast zakupionego procesora Core i7-920 otrzymali jego atrapę. Intel poinformował właśnie, że zamierza rozpocząć śledztwo mające na celu wyjaśnienie tego zdarzenia.

Testy PC Worlda - procesory

Intel wyjaśni sprawę "podróbek" procesorów Core i7-920

Atrapa procesora Core i7-920

Kilka dni temu w Sieci pojawiły się informacje na temat niemiłej niespodzianki, jaką przygotował dla części swoich klientów sklep Newegg.com - osoby, które zakupiły procesor Core i7-920 otrzymały jego...atrapę.

Zobacz również:

  • Intel Raptor Lake - data premiery, ceny, specyfikacja techniczna [21.01.2022]
  • Które karty graficzne sprzedają się najlepiej? GTX 1650!

Na pierwszy rzut oka zamówiony towar nie budził zastrzeżeń - niebieskie pudełko z procesorem posiadało odpowiednie oznaczenia oraz hologramy. Niestety po otwarciu okazało się, że w jego wnętrzu znajdowały się atrapy procesora oraz wentylatora. Co więcej, właściwą instrukcję imitował mała, składająca się z czystych kartek książeczka. Ponadto po dokładniejszym obejrzeniu produktu "szczęśliwy" nabywca natrafiał na takie kwiatki jak napis "Sochet LGA1366".

Do końca nie jest jasne jak mogło dojść do tej pomyłki. Przedstawiciele sklepu wydali oświadczenie tłumacząc, że wspomniane procesory to były tzw. próbki demonstracyjne, które przez pomyłkę dostarczyła do nich firma D&H Distributing.

Intel również zajął stanowisko w sprawie.

"Intel wie o fałszywych procesorach i7-920 i obecnie przeprowadza śledztwo mające na celu wyjaśnienie jak dużo ich było i gdzie zostały one sprzedane" - powiedział rzecznik producenta, Nick Jacobs. Co ciekawe, przyznał on również, że produkty, które otrzymali poszkodowani klienci sklepu nie są próbkami demonstracyjnymi, ale falsyfikatami.

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że do rąk klientów trafiło około 300 podróbek. Sklep Newegg zapowiedział, że postara się jak najszybciej wymienić je na prawdziwe procesory.

Zapraszamy do przekonania się na własne oczy co zawierała przesłana przez Newegg.com przesyłka: