Intel wzmacnia swoje szeregi przed premierą układów Alchemist

Intel mocno inwestuje w działy odpowiedzialne za tworzenie oprogramowania. Kolejni pracownicy AMD zmieniają barwy przechodząc do konkurencji.

Intel wzmacnia swoje szeregi przed premierą układów Alchemist

Intel poprzez swoje konto na portalu Twitter poinformował, że Steve Bell, Michael Heilemann, Ritche Corpus i Andre Bremer dołączają do zespołu odpowiedzialnego za rozwój oprogramowania. Będą odpowiadać za opracowanie i rozwój nowych technologi używanych przy tworzeniu gier oraz kontaktem z producentami i studiami. To od ich pracy będzie zależało jak dużo tytułów będzie wspierać nadchodzący XeSS i czy to rozwiązanie stanie się popularne. Zajmą następujące stanowiska Steve Bell - "Sr. Director of Gaming Developer Relations", Michael Heilemann - "Sr. Director of Game Developer Tools and Technologies".

Obaj posiadają wieloletnie doświadczenie w branży, a Michael Heilemann przez prawie 30 lat swojej kariery odpowiada za stworzenie prawie 60 gier AAA, w różnych studiach. Steve natomiast wcześniej pracował w przez 13 lat w AMD na podobnym stanowisku.

Zobacz również:

Natomiast Ritche Corpus, który po 15 latach opuszcza AMD zajmie stanowisko "VP & GM of Game Ecosystem Business Development & Developer Relations". W tym samym dziale będzie pracował z Andre Bremer'em, który obejmuje stanowisko "VP & GM of Gaming and Graphics Workload Engineering", a który również posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu gier i pracował w wielu studiach.

Przez ostanie kilka lat Intel bardzo mocno wzmocnił swoje działy, zwłaszcza ten odpowiedzialny za tworzenie kart graficznych, byłymi pracownikami czerwonych. Nam pozostaje życzyć sukcesów w nowej pracy, które przełożą się na udana premierę układów Intel Arc i oprogramowania ich wspierających.

zródło: Twitter