Intel zaangażowany w MeeGo i branżę oprogramowania

Dyrektor generalny Intela, Doug Fisher powiedział, że Intel jest nadal aktywnie zaangażowany w prace nad MeeGo mimo zaniechania go przez Nokię. Poinformował o poszukiwaniach nowych partnerów do prac nad systemem operacyjnym, ale nie skomentował doniesień o tym, że chce go kupić Samsung.

Doug Fisher mówi, że Intel jest zainteresowany udziałem innych firm w kształtowaniu otwartej platformy MeeGo. Doniesień o chęci przejęcia tego systemu przez Samsunga jednak nie skomentował i dodał, że może mówić tylko o tym, co dzieje się obecnie.

Intel zdał sobie sprawę, że musi mieć znaczącą pozycję na rynku oprogramowania, jeśli chce, by jego procesory były powszechnie stosowane w urządzeniach mobilnych i związanych z chmurą obliczeniową - powiedział Fisher. Przykładem działań firmy w tym kierunku jest właśnie system MeeGo, który początkowo był opracowywany wspólnie z Nokią.

Zobacz również:

  • Tesla sięga po procesory AMD Ryzen! Trafią do Tesli Model Y
  • John McAfee popełnił samobójstwo w hiszpańskim więzieniu

System operacyjny nie jest jednak jedyną aktywnością firmy w dziedzinie oprogramowania.Dowodem na to jest przejęcie przez Intela firmy McAfee, która zajmuje się bezpieczeństwem komputerów. Oprócz tego, producent procesorów dokonał wielu mniejszych zakupów, a Fisher dodaje, że to dopiero początek.

Intel musi zapewnić, by systemy operacyjne Windows, Linux, Android i inne zostały zoptymalizowane dla produkowanego przez firmę sprzętu. Oprócz tego współpracuje on z deweloperami i dostarcza im narzędzi niezbędnych do wykorzystania wielowątkowości i architektury wielordzeniowej - dodaje Fisher. Możemy się więc spodziewać dalszych działań Intela w dziedzinie oprogramowania.