Intel zamierza poważniej powalczyć z ARM

Podczas zbliżających się targów Mobile World Congress (MWC) w Barcelonie Intel przedstawi nam nowe platformy przeznaaczone na rynek smartfonów.

Już 25 lutego przyszłego roku będziemy świadkami prezentacji wielu interesujących rozwiązań, gdyż właśnie wówczas rozpoczną się w Barcelonie coroczne targi Mobile World Congress (MWC). Z tego co właśnie się dowiedzieliśmy wynika, że Intel zamierza na nich zaprezentować nowe mobilne platformy przeznaczone na rynek smartfonów. Będą one zbudowane w oparciu o procesory Atom wykonane w 22- i 14-nanometrowym procesie produkcyjnym.

Sukces tych platform jest kluczowy dla Intela, gdyż stara się on zmierzyć z dominującymi na rynku smartfonów chipami skonstruowanymi przy wykorzystaniu architektury ARM.

Obecnie oferowana przez Intela platforma Medfield została zaadoptowana przez Orange i kilku producentów takich jak ZTE, India-based Lava International i Motorola Mobility. Pierwszym smartfonem z niej korzystającym był dostępny jedynie w Indiach model Lava Xolo X900 (na zdjęciu), natomiast pierwszy międzynarodowy smartfon "Intel Inside" to Lenovo K800. Niestety dla Intela nie może być obecnie zadowolony z poziomu sprzedaży tego typu urządzeń.

Jak sądzicie, czy Intel ma szansę w ciągu najbliższych kilku lat zagrozić architekturze ARM?


Zobacz również