Intel zapowiada procesory Skylake oraz nową generację "bezprzewodowych" komputerów

W II połowie 2015 roku na rynek trafią procesory Skylake, które wraz ze sobą wniosą do komputerów nowe możliwości w zakresie wykorzystania bezprzewodowych technologii.

Tick" i "Tock" to zasada, zgodnie z którą Intel od dawna wypuszcza procesory. Dla przypomnienia, Tick" to obniżenie procesu technologicznego dostępnych obecnie na rynku procesorów, zaś "Tock" oznacza wprowadzenie nowej mikroarchitektury.

Wczoraj podczas Intel Developer Forum w San Francisco amerykańska firma zapowiedziała kolejną generację procesorów Core należącą do grupy "Tock", układów o nazwie Skylake. Jak wynika z wspomnianej zasady, będą one produkowane przy wykorzystaniu 14-nanometrowego procesu technologicznego (podobnie jak piątej generacji procesory z rodziny Core, Broadwell), lecz zastosowana w nich zostanie nowa architektura, która powinna wnieść ze sobą obniżenie apetytu na energię oraz wzrost wydajności.

Wraz z prezentacją wersji deweloperskich laptopów korzystających z nowych układów Intel jasno dał też do zrozumienia, że wraz z nimi wprowadzona zostanie na rynek nowa generacja komputerów pozbawionych kabli i pozwalających m.in. na bezprzewodowe ładowanie, czy przesył sygnału 4K do telewizora. Dodatkowo zapowiedział, że masowa produkcja procesorów Skylake rozpocznie się w II połowie 2015 roku.