Intel zapowiada ultrabooki sterowane gestami i głosem

Intel postanowił podnieść poprzeczkę dla producentów ultrabooków. Według jego planów ta nowa rodzina komputerów przenośnych powinna wkrótce zaoferować nowe interesujące funkcje.

Ultrabooki to nowa kategoria komputerów przenośnych, za którą stoi Intel i która ma za zadanie konkurować z MacBookiem Air. Wchodzące w jej skład komputery cechują się bardzo mobilną konstrukcją (niewielka waga i grubość) oraz kilkoma ciekawymi rozwiązaniami (np. bardzo szybkim uruchamianiem systemu). Wraz z wydaniem "tabletowego" systemu Windows 8, pojawi się na rynku szereg modeli posiadających dotykowy wyświetlacz.

Gesty, głos

Jak się właśnie okazało, największy na świecie producent układów scalonych nie zamierza odpuszczać producentom sprzętu i postanowił podnieść im poprzeczkę.

“Możecie oczekiwać, że na targach Computex 2013 ultrabooki z obracanymi ekranami zwiększą swoje możliwości" - powiedział Tom Kilroy, wiceprezes i dyrektor generalny ds. sprzedaży i marketingu w firmie Intel.

"Dotyk będzie głównym atrybutem, który będzie stanowił kryterium zakupów ultrabooków/netbooków i sądzę, że skupimy w przyszłym roku uwagę na funkcjach rozpoznawania gestów [podobnie jak w przypadku kontrolera Kinect] i głosu" - dodaje Kilroy.

Niestety nie chciał dokładnie podać harmonogramu wprowadzania na rynek ultrabooków oferujących wspomniane funkcjonalności. Przyznał jedynie, że są one "tuż za rogiem".