Intel: zdalne zarządzanie wyłączonym pecetem

Intel zapowiada, że do końca maja zaprezentuje nowy chipset 945G i kartę sieciową Pro/1000 PM, przeznaczone do komputerów osobistych używanych w biznesie. Wprowadzą one na rynek PC kilka nowych usprawnień przydatnych w zarządzaniu IT, takich jak Intel Active Management Technology (AMT). Będą także częścią programu SIPP (Stable Image Platform Program).

Układy są wynikiem nowej strategii firmy, kładącej obecnie nacisk na inne aspekty wydajności systemów komputerowych niż tylko czysta moc obliczeniowa. "Technologia AMT została zaprojektowana tak, aby dać administratorom IT dostęp do chronionej przez nią części systemu, nawet kiedy dany komputer jest wyłączony. Chodzi o takie działania jak zdalne aktualizowanie oprogramowania czy uruchamianie programów diagnostycznych" - powiedział Mike Ferron-Jones, przedstawiciel korporacji.

To kolejny krok w kierunku rozdziału komponentów Intela pomiędzy zastosowania domowe i biznesowe. Przykładem jest także to, że produkując podzespoły do tych drugich, Intel nie zamierza wprowadzać na razie procesorów dwurdzeniowych. "Użytkownicy domowi dużo częściej używają aplikacji multimedialnych, które mogą wykorzystać paralelizm układów dual-core. Klienci biznesowi wolą spędzić więcej czasu oceniając i testując istniejące już technologie" - twierdzi Ferron-Jones.

Właśnie dlatego Intel wprowadza program SIPP, który gwarantuje, że działy IT po zakupie konkretnej kombinacji lub platformy sprzętowej nie będą w ciągu najbliższych 12 miesięcy zmuszone do aktualizacji oprogramowania, spowodowanego zmianami w tego typu urządzeniach. Jednocześnie komponenty z certyfikatem SIPP będą produkowane przynajmniej przez rok.

Więcej informacji: Intel.


Zobacz również