Inteligentna pamięć flash/USB

SanDisk zaprezentował wczoraj nową pamięć flash/USB, która wykonuje automatycznie backup danych, zapisując je na odległym komputerze za pośrednictwem internetu.

Inteligentna pamięć flash/USB
Gdy użytkownik zapisuje do pamięci o nazwie Cruzer Titanium Plus USB dane (dokumenty, fotografie czy pliki muzyczne), urządzenie wykonuje automatycznie kopię zapasową danych, korzystając z usługi opracowanej przez firmę BeInSync. Dane są przesyłane przez Internet i zapisywane w pamięci komputerów Amazon.com.

SanDisk twierdzi, że jest to jedno z pierwszych tego tupu rozwiązań, które wspierają usługi (bazujące do tej pory na lokalnych urządzeniach i realizowane często w trybie offline) wykorzystujące sieć Internet. Rozwiązanie takie ma np. w swojej ofercie Amazon. Jest to czytnik elektronicznych książek (Kindle), wspierający bezprzewodowy dostęp. Użytkownicy mogą przy jego pomocy ładować treść książek, gazet oraz blogów. Sony ma podobny czytnik, który nie obsługuje jednak połączenia radiowego.

Zobacz również:

  • iPhone z USB Typu C? Taki model już istnieje i działa
  • Najlepsze dyski przenośne 2021 [Ranking]

Cruzer Titanium Plus USB kosztuje 59,99 USD i wejdzie oficjalnie na rynek w marcu br. Pamięć ma pojemność 4 GB i użytkownik może korzystać bezpłatnie z usługi firmy BeInSync przez sześć miesięcy. Potem musi wykupić usługę, która kosztuje 29,99 USD rocznie.