Inteligentne TV i zegarki to banał. Co powiecie na inteligentne buty z układem Intela?

Firma Xiaomi zaprezentowała "inteligentne" buty dla aktywnych osób korzystające z danych zbieranych przez układ Intela.


Xiaomi prezentuje Inteligentne buty

Na rynku dostępnych jest coraz więcej gadżetów określanych jako "inteligentne". Jedną z wielu firm dostarczających takie rozwiązania (np. opaski) jest Xiaomi, która postanowiła zaskoczyć rynek prezentując...inteligentne buty.

Xiaomi i Intel

Buty noszą długą nazwę "90 Minutes Ultra Smart Sportswear". Zbudowane zostały w oparciu o układ Intel Curie i przeznaczone są dla aktywnych użytkowników. Ich zadaniem jest śledzenie swojego właściciela i zapewnienie mu dostępu do informacji na temat przebytej drogi, prędkości i spalonych kalorii. Buty są w stanie monitorować nie tylko bieg i chód. Radzą sobie nawet z wspinaczką. Zastosowana bateria wystarcza na 60 dni.

Buty jako buty

Jeżeli chodzi o same buty posiadają one poduszki powietrzne, antypoślizgowe podeszwy oraz antybakteryjne wkładki. Dostępne kolory: błękitny i czarny dla mężczyzn oraz czarny i różowy dla kobiet. Dostępna będzie także specjalna niebieska wersja świecąca w ciemności.

Atrakcyjna cena

Buty cechuje atrakcyjna cena ustalona na poziomie ok. 40 euro. Niestety póki co dostępne będą jedynie na rynku chińskim (od kwietnia).