Inteligentne gniazda i włączniki FIBARO Walli dostępne w sprzedaży

Na rynku jest już dostępna pierwsza kompletna linia zawierająca inteligentne gniazda i włączniki oraz gniazda klasyczne FIBARO Walli. Rozwiązanie zostało docenione przez specjalistów z branży budowlano-architektonicznej m.in. Złotym Medalem MTP.

Linia FIBARO Walli nie ogranicza się do zarządzania oświetleniem czy energią elektryczną w domu lub mieszkaniu. Urządzenia inteligentne, będące jej częścią, dają możliwości dbania jednocześnie o wysokość rachunku elektrycznego, jak i zapewnienie komfortu. Przykładowo – system sam wykryje zmniejszony pobór prądu w jednym z gniazd, np. po wyłączeniu telewizora i wyłączy zasilanie pozostałych urządzeń i światło, gdy wyjdziemy z pokoju. Na tej podstawie użytkownik może wprowadzać zmiany pozwalające zmniejszyć obciążenie domowego budżetu. Możliwość powiązania działania poszczególnych urządzeń między sobą to kolejna z opcji. Ustawienie np. rolet może być przekazywane między poszczególnymi urządzeniami i w ten sposób można sterować kilkoma z nich na raz. Kompletność linii Walli pozwala utrzymać wizualną spójność w całym domu. Estetyki gniazdom dodaje wpisany pierścień LED, którego kolor można personalizować.

Inteligentne gniazda i włączniki FIBARO Walli dostępne w sprzedaży

Włączniki i gniazda linii Walli są gotowe do współdziałania z asystentami głosowymi, takimi jak Amazon Alexa, Siri czy Google Home w ramach systemu FIBARO, który wspiera te rozwiązania. Zarówno jedne, jak i drugie działają wraz z centralą FIBARO w oparciu o bezprzewodową komunikację standardu Z-Wave, dając przyjazny użytkownikowi system. Dodatkowo przełączniki wyposażone są w funkcję kontroli rodzicielskiej – istnieje możliwość wyłączenia sterowania przełącznikiem i ograniczenia sterowania tylko do poziomu aplikacji mobilnej.

Produkty linii włączników i gniazd Walli dostępne w sprzedaży:

  • FIBARO Walli Switch
  • FIBARO Walli Dimmer
  • FIBARO Walli Roller Shutter
  • FIBARO Walli Outlet type E, type F
  • FIBARO Walli N TV-SAT Outlet
  • FIBARO Walli N Ethernet Outlet

Już do sprzedaży mają trafić ramki wielokrotne oraz ramki montażowe i adaptery dostosowane do innych, kompatybilnych linii gniazd i włączników.