Inteligentne myszy

Najnowsze myszy Logitecha z serii Revolution z inteligentnym systemem przewijania dokumentów.

Tym razem konstruktorzy Logitecha postanowili popracować nad ergonomią, dokładnie badając każdy, nawet najmniejszy element i starając się go maksymalnie dopracować. Sporo czasu poświęcili na projektowanie nowej rolki do przewijania i nic dziwnego, bo w tym wypadku to już nie pokrętło, a inteligentny systemie przewijania dokumentów.

Pokrętło przyszłości

Pokrętło MicroGear oraz technologia SmartShift to innowacyjny system do przewijania dokumentów, który dostosowuje się do potrzeb użytkownika, umożliwiając szybkie przewijanie niezliczonych wierszy arkusza kalkulacyjnego i dokładną pracę w aplikacjach graficznych.

To z pozoru proste zadanie stanowiło nie lada wyzwanie dla inżynierów. Rozwiązanie problemu automatycznego przełączania trybów szybkości przewijania wymagało nie tylko przeprojektowania konstrukcji samego pokrętła, ale opracowania ponad stu dodatkowych komponentów, w tym podtrzymującego kółka podwozia i sensorów rotacyjnych a nawet zastosowanie miniaturowego silnika o niewielkim poborze energii. W rezultacie oprogramowanie SmartShift wykrywa bieżące aktywne okno aplikacji i automatycznie ustawia tryb przewijania. Na przykład podczas przeglądanie dużego dokumentu Worda uruchomiony zostaje tryb szybkiego przewijania. Z kolei podczas surfowania po Internecie czy korzystania z arkusza kalkulacyjnego pokrętło pozwala na dokładne wybranie pojedynczego wiersza, automatycznie przełączając się w tryb wolnego przewijania. Technologia wykrywa również prędkość przesuwania pokrętła i odpowiednio ustawia tryb szybkiego przewijania lub tradycyjny - to idealne rozwiązanie do osób pracujących z długimi tabelami Excela.

VX Revolution to mysz do laptopa, a MX Revolution - następca popularnego modelu MX 1000, idealny do stacjonarnej maszyny. Oba urządzenia są bezprzewodowe, w modelu MX Revolution zastosowano identyczną, jak w MX 1000, stację dokującą oraz dodatkową rolkę, obsługiwaną kciukiem.