Inteligentne okulary od Xiaomi jak z Mission Impossible

Pierwsza para inteligentnych okularów Xiaomi może być używana do dzwonienia, nawigacji, przeglądania wiadomości, robienia zdjęć i nie tylko.

Inteligentne okulary od Xiaomi jak z Mission Impossible

źródło: xiaomi / youtube

Xiaomi zaprezentowało parę inteligentnych okularów, które wkrótce mogą zastąpić smartfony.

To inteligentne urządzenie wyglądające jak zwykłe okulary jest wyposażone w technologię falowodów optycznych microLED umożliwiających wyświetlanie obiektywu. Ma być używane do dzwonienia, nawigacji, przeglądania wiadomości, robienia zdjęć i wielu innych funkcji.

Zobacz również:

  • Xiaomi przeprasza użytkowników. Wszystko przez wadliwe MIUI [AKTUALIZACJA 20.09.2021]

W ramce okularów znajduje się wyświetlacz microLED o przekątnej 0,13 cala, posiadający pojedynczy piksel o wielkości 4μm. Ten inteligentny gadżet zasilany jest chipem o wymiarach zaledwie 2,4 mm x 2,04 mm. W rzeczywistości patrzymy na czterordzeniowy procesor ARM oraz wersję Androida.

Monochromatyczny wyświetlacz ma osiągać szczytową jasność 2 milionów nitów, a dzięki odbiciu i rozproszeniu soczewki falowodu optycznego ludzkie oko zobaczy znacznie większy wyświetlacz. Urządzenie nie ma być jednak dodatkowym wyświetlaczem smartfona, a kompletnie niezależnym narzędziem. Okulary będą dysponować również aparatem i mikrofonem.

Zobacz prezentacje tego niezwykłego gadżetu niczym z Mission Impossible:

Niestety Xiaomi nie wspomina jeszcze o rzeczywistej dostępności produktu.

Zobacz także: Bionaukowcy chcą ożywić wymarłego mamuta włochatego

Źródło: wccftech.com