Inteligentne telewizory Apple pojawią się (prawdopodobnie) w trzech rozmiarach

W Sieci pojawiły się kolejne doniesienia na temat nadchodzących inteligentnych telewizorów Apple. Wynika z nich przede wszystkim, że dostępne one mają być w trzech wersjach: o przekątnej 32 cale, 55 cali i "pośredniej".


Wejście na rynek inteligentnych telewizorów to marzenie, którego niestety nie udało się zrealizować zmarłemu Steve'owi Jobsowi.

"Chcę stworzyć zintegrowany telewizor, który jest bardzo łatwy w użytkowaniu, zsynchronizowany z innymi usługami oraz z iCloud. Użytkownicy nie będą musieli już męczyć się ze skomplikowanymi pilotami czy kablami. Telewizor będzie miał najbardziej prosty interfejs, jaki można sobie wyobrazić. Wreszcie na to wpadłem" - miał powiedzieć Walterowi Isaacsonowi, autorowi swojej biografii.

No i plotki rozgorzały na nowo...

Po niedawnych doniesieniach, że dostarczaniem do telewizorów Apple TV (iTV) paneli TFT-LCD zajmie się firma Sharp, pojawiły się kolejne niepotwierdzone informacje na ich temat.

Otóż opierający się na "japońskich" źródłach (konkretnie "znaczącej japońskiej firmie"; czyżby chodziło o Sharpa?) serwis SmartHouse twierdzi, że urządzenia trafią na rynek w trzech rozmiarach: o przekątnej wynoszącej 32 cale, 55 cali oraz "jakiejś pośredniej".

Co zaoferuje (prawdopodobnie) iTV?

Według pojawiających się doniesień wyposażony zostanie w wirtualnego asystenta Siri, dzięki któremu można będzie wydawać telewizorowi głosowe polecenia. Ponadto ma korzystać z nowego procesora, który pojawi się w trzeciej generacji iPada. Prawdopodobnie będzie to bazujący na architekturze ARM układ A6.

Z kim powalczy?

iTV będzie musiał ostro walczyć przede wszystkim z inteligentnymi telewizorami Samsunga i LG. Oczywiście nie są to jedyni producenci zainteresowani tym rynkiem. Dołączyć do nich zamierza bowiem np. firma Lenovo.

Kiedy premiera?

Według serwisu SmartHouse telewizory z logo Apple powinny pojawić się już w połowie przyszłego roku. Wcześniejsze doniesienia na ten temat mówiły o końcu 2012 lub początku 2013 roku.