Inteligentne telewizory od HP

Hewlett-Packard planuje wprowadzenie na rynek telewizorów LCD, które będzie można podłączyć do domowej sieci komputerowej oraz Internetu. Pierwsze produkty z nowej linii pojawią się w sprzedaży w połowie przyszłego roku.

Jako pierwszy w sklepach pojawi się 37-calowy telewizor LCD. Przedstawiciele HP zapowiadają, że urządzenie to będzie zasadniczo różniło się od telewizorów, które koncern w tej chwili ma w ofercie. Będzie on w stanie prezentować nie tylko program telewizyjny czy filmy z odtwarzacza DVD, ale także odtwarzać materiały multimedialne zapisane na dysku podłączonego do tej samej sieci komputera PC (telewizor będzie się komunikował z 'pecetem' za pośrednictwem bezprzewodowej sieci WiFi). Możliwe będzie również podłączenie urządzenia do Internetu i wykorzystanie go do odtwarzania plików multimedialnych dostępnych w internetowych sklepach muzycznych i filmowych.

Przedstawiciele koncernu zapowiadają, że w podobne funkcjonalności zostaną z czasem wyposażone wszystkie produkty HP z dziedziny elektroniki użytkowej.

Niestety, nie wiadomo na razie, ile trzeba będzie zapłacić za zapowiadany na połowię przyszłego roku telewizor HP - firma nie ustaliła jeszcze cennika.


Zobacz również