Inteligentne znaczki w Zjednoczonym Królestwie

Czy znaczek może być elektronicznym gadżetem? Brytyjska poczta doszła jednak do wniosku, że tak! Powitajmy e-znaczek, a w zasadzie i-znaczek.

Nowe znaczki na pewno spodobają się kolekcjonerom. Muszą oni jednak posiadać nowoczesny smartfon, by w pełni skorzystać z tego, co oferują "i-znaczki".

Royal Mail pochwaliła się tym, że nachodząca seria znaczków Great British Railways połączona będzie z dodatkową zawartością. Aby uzyskać do niej dostęp, musimy skorzystać ze smartfonu takiego jak iPhone czy urządzenia działającego pod kontrolą systemu Android. Na telefon trzeba ściągnąć darmową aplikację o nazwie Junaio, którą udostępniono w sklepach App Store i Android Market. Po uruchomieniu programu, nad znaczkiem wystarczy umieścić aparat fotograficzny telefonu i zrobić zdjęcie. Junaio powinno zidentyfikować kawałek papieru, który znalazł się w obiektywie, i odesłać użytkownika do odpowiedniej treści. Te będą zaś publikowane w specjalnym kanale brytyjskiej poczty.

Zobacz również:

  • Od teraz możesz śledzić przesyłki na telefonie za pomocą aplikacji Gmail. Jest jednak pewien haczyk
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14 Pro, iPhone 13, MacBook Pro 14" M2 Pro [24.03.2023]

W przypadku pierwszej serii elektronicznych znaczków, Junaio zapozna użytkowników z twórczością pisarza Bernarda Cribbinsa. Kolekcjonerzy mogą przeczytać jego wiersz z 1936 roku zatytułowany "The Night Train".

Jak na początek, oferowanych treści nie ma zbyt wiele. Brytyjska poczta obiecuje jednak, że omówiona technologia zostanie wykorzystana w wybranych nadchodzących seriach znaczków. Prawdopodobnie będziemy dzięki niej mogli przeczytać nie tylko wiersza, ale i zapoznac się z plikami multimedialnymi.

Cena ulepszonych znaczków od Royal Mail nie została na razie podana.