"Inteligentny" zegarek Samsunga: patent ujawnia, jak może wyglądać

Wiemy, że Samsung  pracuje nad "inteligentnym" zegarkiem kontrolowanym przez Androida. Oto, jak może on wyglądać.

Wkrótce będziemy świadkami walki na "inteligentne" zegarki pomiędzy czołowymi producentami/dostawcami smartfonów. Prace nad takim urządzeniem potwierdził już Samsung, który, jak wynika z pojawiających się do tej pory spekulacji, będzie prawdopodobnie konkurował z podobnym produktem Apple, a być może również i Google'a.

Jak się właśnie dowiadujemy dzięki koreańskiemu serwisowi MovePlayer, Samsung złożył na początku tego roku wniosek patentowy zawierający szkice przedstawiające urządzenie, którym być może będzie wspomniany "inteligentny" zegarek:

"Inteligentny" zegarek Samsunga: patent ujawnia, jak może wyglądać

Zegarek Samsunga

Jak widać, urządzenie to posiada elastyczny wyświetlacz (wiemy, że Samsung od dawna pracuje nad takim ekranem), na dole którego umieszczona została sekcja oferująca (przynajmniej tak się wydaje) pojemnościowe przyciski, głośnik, mikrofon, przycisk włączania i port USB.

Zobacz również:

  • Nadchodzi Pixel Watch - czy pokona Galaxy Watch 4?

Kiedy premiera?

Z pojawiających się dotychczas spekulacji wynika, że "inteligentny" zegarek Samsunga zostanie zaprezentowany podczas wrześniowych targów IFA Berlin 2013. Może on nosić oznaczenie GALAXY Altius.