Inteligo.pl nowy wirtualny bank

Inteligo.pl - kolejny wirtualny bank, wspólne przedsięwzięcie Inteligo Finacial Services oraz niemieckiego banku Bankgesellschaft Berlin AG.

W polskim Internecie pojawił się kolejny wirtualny bank - inteligo.pl. Instytucja jest wspólnym przedsięwzięciem Inteligo Finacial Services oraz niemieckiego banku Bankgesellschaft Berlin AG. Aby założyć konto, wystarczy wypełnić prosty formularz. Można wybierać między kontem firmowym, indywidualnym bądź wspólnym. Opłaty za korzystanie z rachunków są niewielkie. Nie jest też wymagany żaden minimalny próg miesięcznych wpływów. Każdy kto będzie chciał przechowywać własne oszczędności w Inteligo otrzyma do nich dostęp nie tylko poprzez WWW, lecz również przez WAP, SMS, bankomaty oraz telefon stacjonarny.

Architektura systemu została opracowana wraz z firmą Compaq, którą wybrano na integratora systemu oraz dostawcę aplikacji. Wartość kontraktu szacuje się na ok. 6 mln USD. Całkowite opracowanie projektu trwało niecałe pół roku. Pracowało nad nim prawie 40 osób zarówno z IFS, jak i z Compaqa. Cały system przeszedł proces certyfikacji prowadzony przez VISA oraz Euronet - identyczny do tego, który obowiązuje inne polskie banki. Przedstawiciele banku zapewniają, że zastosowano wszystkie wykorzystywane obecnie w bankowości technologie i procedury zapewniające bezpieczeństwo. Jednym z elementów polityki bezpieczeństwa są hasła wymagane do potwierdzenia każdej transakcji.

Więcej informacji: www.inteligo.pl