Intellinet IP Camera

Intellinet IP Camera to dosyć nietypowa kamera, która do poprawnej pracy nie wymaga komputera PC, funkcjonując samodzielnie i udostępniając dane za pomocą wbudowanego serwera WWW w sieci lokalnej i Internecie.

Co ciekawe, można ją podłączyć do sieci Ethernet i z przeglądarki dowolnego komputera włączonego w sieć oglądać obraz widziany przez kamerę. Wystarczy, że komputer wyposażony jest w system Windows 98 (lub nowszy), NT, Linux, Unix lub Mac i przeglądarkę Internet Explorer w wersji 4,0 lub nowszej albo Netscape Navigator od wersji 6.0.

Obraz generowany jest przez matrycę CMOS o rozmiarze 1/3" (najwyższa rozdzielczość to 640x480 z prędkością 30 klatek na sekundę). Kamera jest w pełni konfigurowalna za pomocą przeglądarki internetowej. Pozwala na jednoczesny dostęp maksymalnie 43 użytkownikom. Wyposażona jest w 32-bitowy procesor RISC z rozszerzoną obsługą sieci, 2 MB pamięci flash oraz 8 MB pamięci SDRAM.

Dodatkowo zawiera detektor ruchu (z regulowaną czułością), który umożliwia wysyłanie na e-mail lub rejestrowanie zapisanych zdjęć czy sekwencji wideo (obraz wideo kompresowany jest za pomocą kodeka DivX z najwyższym poziomem kompresji 80:1 i najmniejszym 3:1, pojedyncze klatki zapisywane są w formacie JPEG).

Kamera idealnie nadaje się do minimonitoringu - umożliwia stałą obserwację pomieszczenia, rejestrując poszczególne zdarzenia wykryte za pomocą detektora ruchu.


Zobacz również