InterBrand: Apple po raz pierwszy wśród 10 najlepszych marek na świecie

Marka Apple po raz pierwszy w historii weszła do pierwszej dziesiątki rankingu najlepszych marek na świecie przedstawianego co roku przez firmę InterBrand.

Firma InterBrand co roku przedstawia raport "Best Global Brands" prezentujący zestawienie 100 najlepszych marek na świecie.

Podczas jego tworzenia bierze pod uwagę 10 różnych czynników, które zostały podzielone na wewnętrzne (np. przejrzystość, ochrona, zaangażowanie) i zewnętrzne (np. autentyczność, konsekwencja, zrozumienie). Marki oceniane są w skali od 0 do 100.

Zobacz również:

  • Szukasz słuchawek Apple AirPods Pro? Jest promocja na Amazon.pl
  • WOŚP - najlepsze licytacje telefonów i akcesoriów

Wedle najnowszego raportu marka Apple po raz pierwszy trafiła do pierwszej dziesiątki najlepszych marek na świecie. "Skoczyła" tutaj aż z 17 miejsca pozostawiając w tyle m.in. takie marki jak BMW, HP, Mercedes-Benz i Disney.

Liderem rankingu pozostała Coca-Cola. Najlepsze technologiczne marki roku 2010 - Intel, Google, Microsoft i IBM - również utrzymały swoje pozycje. Największym przegranym okazała się oczywiście Nokia, która z miejsca 8 wylądowała na miejscu 14.

Pierwsza dziesiątka najlepszych marek na świecie przedstawia się następująco:

1. Coca-Cola

2. IBM

3. Microsoft

4. Google

5. GE

6. McDonald's

7. Intel

8. Apple

9. Disney

10. Hewlett-Packard

Warto też dodać, że do rankingu po raz pierwszy "wskoczyła" firma HTC, której smartfony sprzedają się jak ciepłe bułeczki.

Z pełnymi wynikami raportu możecie się zapoznać pod tym adresem.