InterVideo przedstawia WinDVD Recorder Platinum 5

Połączenie 'cyfrowego magnetowidu' oraz odtwarzacza DVD przedstawiła firma InterVideo. WinDVD Recorder Platinum 5 korzysta z możliwości technologii wielowątkowości (Hyper-Threading) i obsługuje również niedawno zaprezentowany przez Intela procesor Prescott.

Oprogramowanie WinDVD Recorder Platinum 5 może zostać wykorzystane do nagrywania na nośniki DVD materiałów wideo pochodzących z kamer DV, telewizorów lub magnetowidów. Dodatkowo w skład pakietu wchodzi także jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy DVD - WinDVD Platinum 5. Pomyślano przy okazji o użytkownikach przenośnych komputerów, wykorzystując specjalną technologię pozwalającą na oszczędne korzystanie z baterii. Zadeklarowany jest w niej minimalny poziom naładowania baterii, konieczny do uruchomienia procesu odtwarzania, co daje użytkownikowi czas na poprawne zamknięcie aplikacji. Program korzysta również z technologii wielowątkowości i zawiera w sobie specjalna bazę danych o filmach, aktorach i reżyserach - Movie Encyclopedia.

A oto inne ciekawe właściwości WinDVD Recorder Platinum 5:

- szerokie możliwości konwersji: program obsługuje formaty CD, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW oraz DVD-RAM, co likwiduje problem braku kompatybilności i zapewnia bezproblemowe funkcjonowanie na każdym, obecnie dostępnym odtwarzaczu;

- rozszerzona obsługa audio: dla użytkowników komputerów przenośnych udostępniono format Dolby Headphone. Poza tym obsługiwane są systemy wielokanałowe - DTS, Dolby ProLogic II, SRS surround;

- MyPlayback: idealne miejsce do tworzenia wszelkiego rodzaju playlist, ze ścieżkami dźwiękowymi lub filmowymi z płyt DVD, VCD, SVCD i CD. Ulubione nośniki mogą być specjalnie oznaczone i zapisane w pliku o rozszerzeniu BMK, który nadaje się do zarchiwizowania oraz eksportowania. Użytkownik może w każdej chwili dokonać zrzutu ekranowego z filmu i wykorzystać go jako tapetę na pulpit. Dostępna jest opcja przechwytywania obrazu z kamer DV poprzez port FireWire i zapisywania ich w formacie AVI lub MPEG.

Cenę WinDVD Recorder Platinum 5 ustalono na 99,95 USD. Pracuje on z systemami operacyjnymi Windows 2000 oraz XP.

Więcej informacji: http://www.intervideo.com