Interaktywne audio w Dreamweaverze

Firma SSEYO opracowała Koan Dreamweaver Extension, rozszerzenie do aplikacji Macromedii pozwalające w prosty sposób wprowadzać interaktywne elementy audio do tworzonej witryny internetowej.

Darmowe rozszerzenie Koan Dreamweaver Extension proponowane przez firmę SSEYO dostarcza zestawu obiektów i zachowań [behaviours], za pomocą których można wprowadzać do strony WWW tworzonej w Dreamweaverze interaktywną zawartość audio. Zawartością dźwiękową może być pasywana muzyka odtwarzana w tle lub też zawierająca elementy interaktywne jak np. odtwarzanie wybranych efektów dźwiękowych w odpowiedzi na standardowe zdarzenia HTML zapisane w kodzie strony.

Zestaw zachowań [behaviours]pozwala też wygodnie kontrolować programowalne funkcje mechanizmu Koan audio, jak np. zmiana muzyki w czasie rzeczywistym zsynchronizowana z operacjami wykonywanymi na witrynie. Fragmenty dźwiękowe Koan można wprowadzić bezpośrednio do strony internetowej w postaci mikroskopijnych tekstowych 'wektorów', które z reguły ważą mniej niż 2-3 K i mogą zawierać cały muzyczny fragment.

'Internetowe audio jest obecnie na diecie, walcząc z przepustowością łącz, które w dalszym ciągu hamują rozwój sieciowych multimediów. Nasz Koan Dreamweaver Extension Set waży jedynie 175K, zawiera setkę darmowych audio klipów i można go pobrać w ciągu dwóch minut. Poza tym pozwala na wprowadzenie dynamicznych elementów dźwiękowych w moduły tekstowe rozmiaru 2K, które brzmią tak samo w Windows i w Mac OS bez względu na rodzaj karty dźwiękowej komputera', oświadczył Tom Cole z SSEYO.

www.sseyo.com


Zobacz również