Interaktywne filmy z VideoClix

eline Technologies zaprezentowała VideoClix, nową aplikację autorską stworzoną z myślą o produkcji interaktywnych materiałów wideo w systemach Mac OS.

VideoClix opracowane przez eline Technologies to premierowe oprogramowanie umożliwiające producentom zawartości wprowadzać rozbudowane elementy interaktywne bezpośrednio na 'obiekty wideo', co w efekcie pozwala widzom za pomocą kliknięcia w aktywny element filmu np. zamówić produkt czy wziąć udział w grze lub głosowaniu - 'wszystko bez zatrzymywania strumienia wideo', twierdzi Babak Maghfourian z eline. 'Oferujemy także kilka innych potężnych narzędzi jak np. funkcje akcji, rozdziałów czy narzędzia tekstowe do tworzenia interaktywności - wszystko odbywa się metodą 'kliknij i przeciągnij' i nie wymaga znajomości skryptów', dodaje.

VideoClix to narzędzie do tworzenia materiałów wideo dla płyt DVD i CD-ROM oraz publikacji w Internecie, oparte na standardach QuickTime i MPEG-4 i pozwalające prezentować zawartość z dowolnego serwera HTTP lub RTSP zintegrowanego z dowolną bazą danych lub terminalem eCommerce, bez potrzeby korzystania z dodatkowych pluginów. VideoClix obsługuje formaty QuickTime, MPEG-1, AVI i Flash, licencja dla jednego użytkownika kosztuje 649 USD, a wersję próbną można pobrać ze strony producenta.

http://www.videoclix.com


Zobacz również