Interaktywne produkty 3D w SpinImage DV

Producent sprzętu fotograficznego firma Kaidan wraz z Autolycus zajmującą się oprogramowaniem 3D i DV dla Internetu i urządzeń bezprzewodowych wydały pakiet SpinImage DV Object Imaging Kit.

Kosztujący 399 USD pakiet oprogramowania SpinImage DV Object Imaging Kit wydany wspólnie przez firmy Kaidan i Autolycus służy do tworzenia interaktywnych filmów 3D prezentujących sfilmowane wcześniej obiekty. Oprogramowanie współpracuje z systemami Windows i Mac OS i jest w stanie 'przekładać' na interaktywne obiekty trójwymiarowe przedmioty ważące nie więcej niż 10 kilogramów.

SpinImage DV Object Imaging Kit składa się z PiXi-M, mechanicznego obrotowego talerza produkowanego przez Kaidan oraz z oprogramowania Autolycus SpinImage DV. Z pomocą cyfrowej kamery FireWire można tworzyć trójwymiarowe filmy umieszczając przedmioty na talerzu PiXi-M, skąd obraz obracającego się obiektu jest wysyłany do komputera. Oprogramowanie SpinImage DV konwertuje potem strumień wideo do filmu obiektowego, który może być umieszczony np. na aukcji internetowej. Prezentacja może zostać zapisana opartym na języku HTML formacie SpinImage lub w QuickTime VR.

SpinImage DV Imaging Kit wymaga do poprawnego działania komputera Power Mac G3 z procesorem 233MHz lub szybszym, interfejsu FireWire, Mac OS 8.6 lub późniejszego, 32MB pamięci RAM, 75MB wolnego miejsca na dysku oraz 24 bitowego monitora o rozdzielczości conajmniej 800 X 600 pikseli.

www.spinimagedv.com


Zobacz również