Interaktywny strumień według NetOnCourse

Debiutująca na rynku strumieniowych przekazów sieciowych firma NetOnCourse, zaprezentowała platformę Mass Interaction-Live (MI-Live) wykorzystującą do tworzenia interaktywnych audycji technologię strumieniowych przekazów wideo, systemy audio oraz możliwości chatroomów.

Firma NetOnCourse zademonstrowała podczas konferencji Demo 2001 platformę sieciową pozwalającą na organizowanie internetowych audycji podczas których publiczność może 'wchodzić w interakcję' z prezenterami. System Mass Interaction-Live (MI-Live) wykorzystuje technologię Webcast pozwalającą na wyświetlanie w oddzielnej ramce w prawym rogu ekranu wizerunków uczestników 'live-event' siedzących przed monitorami swoich komputerów.

MI-Live umożliwia także tworzenie 'zestawów' z publiczności, według własnych upodobań oraz wymienianie komentarzy, pytań i uwag w obrębie stworzonej grupy. Rozmowy publiczności z prezenterami i dyskusje w grupach 'net-widzów' mogą być na bieżąco monitorowane przez autorów audycji, selekcjonowane, a najbardziej interesujące wątki wyłaniające się z dyskusji prezentowane wszystkim uczestnikom 'wydarzenia'.

Platforma stworzona została z myślą o korporacyjnych zebraniach, centrach szkoleniowych, konferencjach prasowych czy aukcjach. System pozostaje póki co w fazie testów beta, a przedstawiciele firmy nie podali żadnych szczegółów dotyczących jego oficjalnej premiery.

www.netoncourse.com


Zobacz również