Interesy przede wszystkim. Samsung dostarczy Apple układy A6

Pomimo patentowych utarczek z Apple, produkcją układów A6 dla przyszłych iPhone'ów zajmie się Samsung.

Apple i Samsung uwikłały się w ciągu ostatnich miesięcy w bardzo zacięte spory patentowe. Amerykańska firma zarzuciła swojemu koreańskiemu konkurentowi, że jego tablety i smartfony Galaxy naruszyły prawa patentowe dotyczące iPhone’a i iPada. Z kolei Samsung odgryzł się stwierdzając, że Apple wykorzystało bezprawnie należące do niego patenty na technologie mobilne i bezprzewodowe. Obecnie stara się w związku z tym o zablokowanie sprzedaży iPhone’a 4S w niektórych krajach Europy w Australii i Japonii.

Obok tych "patentowych utarczek" pojawiły się również informacje, że Apple zamiast Samsungowi, który produkuje układy A5, zleci produkcję przyszłych czterordzeniowych układów A6 tajwańskiej firmie Tajwan Semiconductor Manufacturing (TSMC).

Dziennik "The Korea Times" poinformował jednak właśnie, że do tego nie dojdzie.

Firma TSMC jest jeszcze za słaba

"Wydaje się, że firma Apple zrozumiała, iż Samsung jest jej podstawowym partnerem biznesowym" - napisał dziennik " The Korea Times" cytując słowa "dobrze poinformowanego anonimowego źródła".

Według wspomnianego źródła Apple nie zdecydowało się na zlecenie produkcji firmie TSMC ze względu na fakt, że "jej proces produkcji nie jest jeszcze stabilny". Oznacza to, że po prostu obawia się, iż nie poradzi ona sobie z tak poważnym zadaniem.

Układ A6 trafi do kolejnej generacji iPhone’a jak również prawdopodobnie do mającego się pojawić na rynku w pierwszej połowie przyszłego roku następnego iPada.

Jak widać, w wielkim biznesie nie ma miejsca na obrażanie się. Trzeba niekiedy współpracować nawet ze swoim najzagorzalszym przeciwnikiem.