Interfejs iOS 7 upodobni się do Metro z Windows Phone

Serwis 9to5Mac opierając się na informacjach pozyskanych od osób, które widziały już iOS 7 twierdzi, że zaoferuje on "bardzo, bardzo płaski" interfejs.

Zgodnie z doniesieniami serwisu 9to5Mac nadchodzący system iOS 7 (kodowa nazwa "Innsbruck") będzie posiadał przeprojektowany (w zakresie ikon, pasków narzędzi, zakładek i innych elementów) "bardzo, bardzo płaski". Nie zaoferuje on już żadnych "efektów połysku, czy też odbicia światła" pozostając jednak (jak mają nadzieję jego twórcy) bardzo łatwym w użytkowaniu. Zdaniem jednego ze źródeł serwisu możemy oczekiwać sporego upodobnienia do interfejsu Metro z systemu Windows Phone.

Jeżeli tak by się stało, oznaczałoby to drastyczną zmianę kierunku rozwoju, którego zwolennikiem był Steve Jobs, i który kontynuował zwolniony w poprzednim roku Scott Forstall. Za nowym wyglądem iOS stoi podobno przede wszystkim Jonathan Ive, główny projektant Apple, który stworzył m.in. tak kultowe produkty, jak iPod, iPad i iPhone. Jeżeli więc "płaski" interfejs nie przypadnie wam do gustu, wiecie już kogo o to będziecie mogli winić.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony ze składanym ekranem 2022 roku [26.01.2022]

O tym, czy doniesienia te są prawdziwe przekonamy się już na początku czerwca, kiedy to rozpocznie się konferencja WWDC.