Internauci o Firefoksie. Runda II: "Przerzuciłem się na Chrome"

Prezentujemy drugą część polemiki pomiędzy czytelnikami pcworld.pl a Mozillą, której przedmiotem jest przeglądarka Firefox, jej rozwój i przyszłość.


Internauci o Firefoksie

Runda I:

W przededniu premiery kolejnego dużego wydania Firefoksa (numer 5) wybraliśmy kilka naszym zdaniem najciekawszych opinii czytelników PC Worlda, publikowanych w komentarzach pod naszymi publikacjami i skonfrontowaliśmy je ze stanowiskiem Mozilli. W imieniu producenta na wątpliwości i uwagi internautów odpowiada Zbigniew Braniecki z Mozilla Europe.

Runda II: "Przerzuciłem się na Chrome"

Chociaż przeglądarka Mozilli z wydania na wydanie staje się coraz ładniejsza i bezpieczniejsza, nie zawsze idzie to w parze z szybkością działania. Konkurencja spod znaku Opery i Chrome'a ma pod tym względem sporą przewagę...

"Jakiś czas temu przerzuciłem się na Chrome. Czemu? Długi czas siedziałem na Firefoksie. Instalowałem kolejne dodatki, bawiłem się. Był niemal nie do poznania. Dużo ładniejszy i przejrzystszy niż Lisek zaraz po instalacji. Potem dla testów zainstalowałem Google Chrome o którym było tak głośno. Okazało się, że wygląda niemal identycznie z moim Firefoksem. A przy tym jest dużo szybszy i stabilniejszy. Po jakimś czasie Google wywaliło obciachowe, niebieskie kolorki z interfejsu i Chrome stał się śliczny w swojej prostocie. To przeglądarka idealna :)"

- Funnyfeel, 18.12.2010

Kontra: Konkurencja jest dobra dla użytkowników

Zbigniew Braniecki, Mozilla: Cieszę się, że odnalazłeś przeglądarkę która ci odpowiada! Bardzo długo nad tym pracowaliśmy (już 11 lat!) by w świecie przeglądarek pojawił się wybór, by Internet rozwijał się dynamicznie i by zwrócić uwagę największych firm, że przeglądarka Internetowa to ważny element tego ekosystemu.

Dziś Apple, Microsoft i Google ciężko pracują nad kolejnymi wydaniami, ale kiedy Mozilla prowadziła walkę z IE6, które wówczas dominowało na 98% komputerów, byliśmy dość samotni ;) I wtedy właśnie marzyliśmy o takiej konkurencji, którą dzisiaj mamy.

Cieszę się, że korzystasz z nowoczesnej przeglądarki i zapewniam cię, że jednocześnie konkurujemy z Google i współpracujemy z nim aby w przyszłości wszystkie przeglądarki były coraz lepsze i taka konkurencja jest oczywiście dobra dla użytkowników, którzy dostają wysokiej jakości produkty.

Mamy nadzieje, że umiejętność świadomego wyboru przeglądarki pozwoli ci w przyszłości, gdyby cokolwiek w tej, której używasz teraz, przestało ci odpowiadać, spróbować innych i wybrać ponownie najlepszą dla siebie. To ważne, aby mieć ten wybór i projekt Mozilla będzie pilnować, by ta konkurencja istniała i była zdrowa.